CDJ2B10-15ARZ-A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-15ARZ-A
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 210mm bore size and 15mm standard stroke for compact automation solutions.
  • 3Air cushion (suffix A) ensures smooth operation and reduced impact.
  • 4Axial port location (R) for easy installation and space-saving design.
  • 5Rail mounting style (A) for flexible auto switch positioning.
Product Details
CDJ2B10-15ARZ-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Head Cover Port Location
Axial
Suffix For Cylinder
Air Cushion
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm