CDJ2B10-100ARZ-A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-100ARZ-A
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 210mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Air cushion (suffix A) ensures smooth and quiet cylinder operation.
  • 4Axial port location (R) for easy installation and space-saving design.
  • 5Rail mounting style (A) for flexible auto switch positioning.
Product Details
CDJ2B10-100ARZ-A
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Head Cover Port Location
Axial
Suffix For Cylinder
Air Cushion
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm