AW60-N10E-RZ-B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC AW60-N10E-RZ-B
Key Features
  • 1NPT thread type ensures secure and leak-proof connections.
  • 2Square embedded pressure gauge with limit indicator for easy monitoring.
  • 3Includes drain cock (relieving type) for efficient maintenance.
  • 4Flow direction right to left with imperial unit (psi) pressure gauge.
  • 5Compact 60mm body size suitable for space-constrained installations.
Product Details
AW60-N10E-RZ-B
Made To Order
Standard
Semi-Standard b
Semi-Standard a
0.05 to 0.85 MPa Setting,Polycarbonate Bowl;X406:0.05 To 0.4MPa Setting