dsbf-c-63-25-ppva-n3-r
In Stock
Last updated: 2026/5/10
Festo dsbf-c-63-25-ppva-n3-r
Key Features
Product Details
dsbf-c-63-25-ppva-n3-r
Stroke
25mm
Piston diameter
63 mm
Cushioning
Pneumatic cushioning, adjustable at both ends
Operating pressure
0.4bar 12bar
Ambient temperature
-20°C 80°C
Cushioning length
22mm
Theoretical force at 6 bar, retracting
1682N
Theoretical force at 6 bar, advancing