crdng-32- -ppv-a-s2
In Stock
Last updated: 2026/5/10
Festo crdng-32- -ppv-a-s2
Key Features
Product Details
crdng-32- -ppv-a-s2
Stroke
10mm 2000mm
Piston diameter
32 mm
Piston rod thread
M10x1.25
Any
Conforms to standard
Structural design
Piston Piston rod Tie rod Cylinder barrel
Variants
Through piston rod
Operating pressure
0.6bar 10bar
Ambient temperature
-20°C 80°C
Cushioning length
19mm
Theoretical force at 6 bar, retracting
415N
Theoretical force at 6 bar, advancing